Kukës, në burg rrëmbyesi

NGJARJA-E-KUKSIT--31_3Gjykata e Kukësit ka lënë në arrest me burg personin e arrestuar në Zapod dhe të akuzuar për rrëmbimin e një fëmije 8 vjeç. 


Nderkohe qe vijojne hetimet per rastin e ndodhur tre vjet me pare kur u zhduk nje tjeter femije ne te njejtin fshat. I arrestuari eshte Begzim Isa, student ne Kosove, i cili sipas policise kishte rrembyer mbremjen e se premtes nje femije ne fshat dhe pas pergjimeve nga ana e policise ai u arrestua te shtunen ne mbremje.

Por familjaret e te ndaluarit protestojne duke rrezuar teresisht kete version. Vellai dhe nena e te ndaluarit kane protestuar para komisariatit te policise ku mbahej i arrestuar 20-vjeçari.Sipas policise 20-vjeçari kishte rrembyer edhe here te tjera femije.

Kjo ngjarje ka rikthyer ne vemendje zhdukjen e vogelushes Bleona Mata, tre vjet me pare ne te njejten zone. Vajza ende nuk eshte gjetur por policia po heton ceshtjen dhe mendohet se eshte ndaluar serish nje nga vajzat qe ishte me te diten e zhdukjes, me 22 maj te vitit 2010.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s